LANGUAGE RU
-
EN
-
TR
LANGUAGE RU
-
EN
-
TR
Akaryakıt Satışları
Seymen Petrol en önemli iş ortağı Petrol Ofisi ürünlerini, müşteri memnuniyeti politikası gereği, kaliteli hizmet, temiz çevre ve güvenli ikmal anlayışıyla sizlere sunmaktadır.
Bize Ulaşın
Seymen Petrol İrtibat Ofisi - Tüm istek ve önerileriniz için bize ulaşın.
Tel: 0462 325 02 72
WEB DESIGN AND PROGRAMING TRABZON WEB YAZILIM
LANGUAGE EN
Akaryakıt Satışları

Seymen Petrol en önemli iş ortağı Petrol Ofisi ürünlerini, müşteri memnuniyeti politikası gereği, kaliteli hizmet, temiz çevre ve güvenli ikmal anlayışıyla sizlere sunmaktadır.

YENİ NESİL V/MAX PERFORMANS SERİSİ

Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım şirketi Petrol Ofisi, Yeni Nesil V/Max Performans serisi akaryakıtları ile, hem benzin, hem de motorinde bugüne dek elde edilebilmiş en yüksek yakıt ekonomisi değerine imza atıyor.

Petrol Ofisi tarafından, geliştirilen Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin ve Eurodizel akaryakıtlar, 100 litrede 4 litreye varan yakıt ekonomisi değeri sunuyor. Petrol Ofisi, yeni nesil akaryakıtların geliştirilmesi için dünyanın bir numaralı kuruluşu Afton Chemical ile işbirliği yapıyor. Kurşunsuz Benzin 95 Oktan, tüketicilere düzenli kullanımda % 4’e varan yakıt ekonomisi sağlıyor. Ülkemizin ve dünyanın en itibarlı bağımsız kuruluşlarında gerçekleştirilen testler ürünlerin kalitesini onaylıyor.

Petrol Ofisi Yeni Nesil V/Max Benzin ve Motorin ürünleri, hem yeni teknolojili; hem de de eski teknoloji araçlarda kullanılabiliyor. Yeni Nesil V/Max Performans serisi akaryakıtları, aynı zamanda düşük emisyon değerleri ile çevre korumasına da katkıda bulunuyor.

YENİ NESİL V/MAX KURŞUNSUZ 95

Akaryakıt katkıları endüstrisinde dünyanın en önemli firmalarından biri olan Afton Chemical’la ortaklığımız çerçevesinde Petrol Ofisi için özel olarak son akaryakıt teknolojisiyle geliştirilen Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz Benzin ürünleri, İngiltere’de bulunan Bağımsız Tickford Powertrain Test Merkezi’nde ve Afton’un İngiltere ve Amerika’da bulunan test merkezlerinde test edilmiştir.

Yüksek Afton teknolojisi kullanılarak geliştirilen Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz 95, özel ve etkin patentli formülü sayesinde, DIG (direkt püskürtmeli benzin) motorlarda da enjektör ve süpablarda üstün temizlik sağlayarak yakıt sisteminde ve motorda tortu oluşumunu önler.

Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz 95’in sağladığı faydalar;

En Yüksek Oranda Deterjan ile Yüksek Motor Temizliği
Yanma sonucunda motor parçalarında kalıntılar oluşur. Oluşan kalıntılar motorun gücünü ve ivmelenmesini azaltır ve yakıt tüketimini artırarak emisyonları yükseltir.Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz 95 ürününün düzenli kullanımı ile, motor temizliği sağlanır ve yakıt ekonomisi elde edilir.
%8’e Varan Daha İyi İvmelenme
Gelistirilen kurşunsuz benzin ürününün performans üzerine etkisi, İngiltere’deki bağımsız Tickford Powertrain Test Merkezi’nde test edilmiştir. Katkılı kurşunsuz benzin ürününün performans üzerine etkisi araç üzerinde, şaşi dinamometre ve saha testleri yapılarak ölçülmüştür. Buna göre 2000 km yol katedildikten sonra, katkılı ve katkısız benzin ürünü kullanan araçların 3. 4. ve 5. viteslerdeki ivmelenmeleri ölçüldüğünde, Yeni Nesil V/Max kurşunsuz 95 ürününün %8’e varan daha iyi ivmelenme sağladığı belirlenmiştir. Test sonuçları Şekil 5’te görülmektedir. Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz 95 ürünüyle motordan yüksek performans alınır, ilk depodan itibaren fark hissedilir.
Temiz Enjektörler
Enjektörlerde tortu oluşması, yakıtın püskürtme kalitesini etkiler. Benzinli bir motorda enjektörlerin tıkanması ile yakıtın akış oranı azalacak olup, doğru oranda yakıtı püskürtebilmek için enjektörler daha uzun sure açık kalacaktır. Enjektörlerin açık kaldığı sürenin artması motorun çalışmasını bozar; verim kaybına, motor gücünde azalmaya ve emisyonların artmasına neden olur. Enjektörlerin temizlenmesi ve temiz tutulması, yakıtın daha verimli ve tam yanmasını sağlar.

Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz 95 ürünü düzenli olarak kullanıldığında enjektörlerde biriken tortu temizlenir ve yakıtın akış kalitesi istenen düzeyde tutulur.
Temiz, Tam ve Verimli Yanma
Motorda oluşan kirlilik, düzensiz yanmaya sebep olur. Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz 95 ürünü motoru temizleyerek tam ve verimli yanma sağlar. Böylece performans artışı, güç geri kazanımı ve yakıt ekonomisi elde edilir.
Aşınmada %70’e Varan Azalma
Yakıtın yağlayıcılık özelliği, motordaki sürtünmenin minimum seviyeye düşürülmesi açısından önemlidir. Yakıtın yağlama özelliğinin ölçümü “Yüksek Frekanslı İleri-Geri Hareket Testi - High Frequency Reciprocating Rig (HFRR) Test” ile yapılmaktadır. Bu yöntem, yağlayıcılık özelliğini geliştirici katkı maddelerini ihtiva edenler dahil, yakıtların yağlayıcılık özelliklerinin değerlendirilmesi için; yüksek frekanslı ileri-geri hareket düzeneğinin (Şekil 6) kullanıldığı bir deney metodudur. Söz konusu metoda göre, katkısız benzin ürünü için 902 µm olan aşınma izi çapının Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz 95 ile yapılan testler sonucunda 252 µm seviyesine kadar düştüğü belirlenmiştir. Bu sonuca göre, Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz 95 ürününün, içerdiği özel yağlayıcı katkısıyla, motor elemanlarının aşınmasını %70’e varan oranda azalttığı tespit edilmiştir.
Korozyona karşı tam koruma
Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz 95 ürünü, üstün formülünde bulunan korozyon önleyici ve demulsifier ile; motora zarar verebilecek pas kalıntılarının oluşumu önlenerek uzun ömürlü yakıt sistemi ve motor gücü sağlanır.
Çevreci
Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz 95 ürünü, içerdiği deterjan özelliği taşıyan performans katkısı ile emisyonlarda düşüş sağlar ve düşük emisyon salınımı ile çevre dostudur.
CO emisyonlarında %25’e varan miktarda düşüş olur.
HC emisyonlarında %11’e varan miktarda düşüş olur.
NOx emisyonlarında %8’e varan miktarda düşüş olur.
YENİ NESİL V/MAX EURODIZEL

Yeni Nesil V/Max Performans serisi ürün ailesinde yer alan motorin ürünü Yeni Nesil V/Max Eurodizel ise, Petrol Ofisi için özel olarak geliştirilen GreenClean teknolojisini barındırıyor. Bu teknoloji, aracın katkısız sıradan yakıtla kullanılması durumunda motorda oluşan kalıntıları hızla temizliyor, tekrar oluşumunu engelliyor. Düzenli kullanıldığında, yakıt ekonomisi alanındaki en yüksek değerin elde edilmesini sağlamasının yanı sıra, güç artışı ve uzun motor ömrü sunuyor. Daha sessiz ve keyifli bir sürüş elde ediliyor.

Yeni Nesil V/Max Eurodizel’in sağladığı faydalar;

100 lt'de 4 lt'ye Varan Yakıt Ekonomisi

Motorlardaki sürtünme, özellikle silindir yüzeyinde hareket eden piston ve segmanlarda yakıt tüketimini arttırarak gücü düşürür. Sürtünme önleyici katkı metal yüzeylere yapışarak bir tabaka oluşturur ve bu sayede metal-metal temasını azaltarak sürtünmeyi azaltmış olur. Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz 95 ürününün formülündeki etken maddeler ve sürtünme önleyici katkısı sayesinde yüzeyler arasındaki teması azaltarak, sürtünme kayıplarını ve aşınmayı en aza indirir ve bu sayede yakıt ekonomisi ve uzun motor ömrü elde edilmesini sağlar.

Petrol Ofisi tarafından gelistirilen kurşunsuz benzin ürününün performansı katkısız benzin ürünleri ve katkılı benzin ürününü karşılaştırılarak ortaya konmuştur. Katkılı ürünün, yakıt tuketimi uzerine etkisi İngiltere'de bulunan Bağımsız Tickford Powertrain Test Merkezi'nde yapılan US EPA FTP-75 (United States Environmental Protection Agency Federal Test Procedure) – ABD Test Prosedürü ve ECE (Economic Commission for Europe) Run Cycle – Avrupa Test Prosedürü'nün emisyon test döngüleri ele alınarak belirlenmiştir.

Katkısız benzin ürünleri ve katkılı benzin ürünü, Bağımsız Tickford Powertrain Test Merkezi'nin laboratuarlarında yukarıdaki grafikte döngüsü yer alan US EPA FTP-75 testinin ilk aşamasına ve aşağıdaki ilk grafikte döngüsü yer alan ECE 15 testine tabi tutulmuştur. Testler sırasında araclar, şasi dinamometresine bağlanmış ve egzoz emisyon değerleri kullanılarak karbon dengeleme metodu yardımıyla aracların yakıt tuketim değerleri hesaplanmıstır.

Testler birbirine yakın cevresel kosullar altında, aynı araclar ve sürücüler kullanılarak tekrar edilmiştir. Yapılan testler sonucunda, Yeni Nesil V/Max Kurşunsuz 95 ürününün katkısız benzin ürünlerine oranla araçta % 4.6 yakıt ekonomisi sağladığı tespit edilmiştir.

100 lt'de 4 lt'ye varan yakıt ekonomisi, araca, sürüş şartlarına ve sürüş şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

En yüksek oranda deterjan - yüksek motor temizliği

Yanma sonucunda, motor parçalarında kalıntılar oluşur. Oluşan kalıntılar motorun gücünü, ivmelenmesini azaltır ve yakıt tüketimini artırarak emisyonları yükseltir. Yeni Nesil V/Max Eurodizel'in düzenli kullanımı ile, motor temizliği sağlanır ve yakıt ekonomisi elde edilir.

Temiz enjektörler

Enjektörlerde tortu oluşması, yakıt püskürtme kalitesini ve yakıtın akış oranını etkiler. Enjektörlerin temizlenmesi ve temiz tutulması yakıtın daha verimli ve tam yanmasını sağlar. Yeni Nesil V/Max Eurodizel'in düzenli kullanımı ile enjektörlerde biriken tortu temizlenir ve yakıtın akış kalitesi istenilen düzeyde tutulur.

Temiz, tam ve verimli yanma

Motorda oluşan kirlilik düzensiz yanmaya sebep olur. Yeni Nesil V/Max Eurodizel motoru temizleyerek, tam ve verimli yanma sağlar. Böylece performans artışı, güç geri kazanımı ve yakıt ekonomisi elde edilir.

%10'a Varan Güç Geri Kazanımı ve Performans Artışı

Gelistirilen dizel ürünlerin performans ve güç artışı uzerine etkisi İngiltere'deki bağımsız Tickford Powertrain Test Merkezi'nde yapılan DW-10 testi ile belirlenmiştir. DW-10 testi, direkt yakıt enjeksiyonlu dizel motorlarda kullanılan bazı kalitelerdeki dizel yakıtların neden olacağı güç kaybı derecesinin değerlendirilmesi üzerine tasarlanmıştır. Türkiye'de ilk defa Petrol Ofisi tarafından Türkiye'den gönderilerek İngiltere'deki bağımsız test merkezinde gerçekleştirilmiş bu test ile; aşağıdaki tablodan da görüleceği üzere katkısız yakıt kullanıldığında %11 olan güç kaybının, Yeni Nesil V/Max Eurodizel kullanıldığında geri kazanılarak güç kaybının ortadan kalktığı tespit edilmiştir. Böylece Yeni Nesil V/Max Eurodizel'in %10'a varan oranda güç geri kazanımı sağladığı bağımsız test merkezince de onaylanmıştır. Katkısız yakıt kullanımı ile oluşan güç kaybı, Yeni Nesil V/Max Eurodizel'le geri kazanılmaktadır.

Yüksek setan sayısı, yüksek performans

Yeni Nesil V/Max Eurodizel içerdiği yüksek setan sayısı ile ateşleme süresini kısaltır, böylece yanma kalitesi daha üstün olur. Üstün yanma kalitesi ile soğuk havalarda kolay çalışma, sessiz motor ve keyifli sürüş elde edilir.

Motorun ilk günkü gücü

Yeni Nesil V/Max Eurodizel, ilk depodan itibaren etkin temizlik, güçlü motor, hissedilir sürüş üstünlüğü ve daha fazla güç ile daha seri ivmelenme sağlar.

Anti Metal - Türkiye'de tek metal deaktivatör

Yeni Nesil V/Max Eurodizel metal partiküllerini izole ederek tepki vermelerini önler ve dizelin oksidasyon reaksiyonunu engeller. Böylece enjeksiyonun en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlar ve motor da yüksek performansını korur.

Korozyona karşı tam koruma

Yeni Nesil V/Max Eurodizel üstün formülünde bulunan korozyon önleyici ve demulsifier ile; motora zarar verebilecek pas kalıntılarının oluşumu önlenerek uzun ömürlü yakıt sistemi ve motor gücü sağlanır.

Donmaz dizel

Petrol Ofisi dizel yakıtları, dizeli oluşturan parafinlerin soğuk nedeniyle kristalleşip çökelmesini ve filtrelerin tıkanmasını önler. Ayrıca, içerdiği özel katkı ile kış aylarında kolay çalışma sağlar ve -20 dereceye kadar donmaz.

Çevreci

Yeni Nesil V/Max Eurodizel içerdiği deterjan özelliği taşıyan performans katkısı ile emisyonlarda katkısız dizel ürünlerine kıyasla aşağıdaki tabloda miktarları belirtilen oranlara kadar daha düşük emisyon salınımı ile çevre dostudur.

YENİ PRODIZEL
Yakıt Ekonomisi

Dizel araç enjektörlerinde tortu oluşumu aracın yanma verimliliği üzerinde doğrudan etkilidir. Petrol Ofisi tarafından gelistirilen katkılı dizel ürünlerinin kullanımı ile enjektörlerde tortu oluşumu engellenerek katkısız ürünlere kıyasla yakıt ekonomisi elde edilir. Bağımsız araştırma kurumlarınca yapılan testler sonucunda katkılı yakıtın 2.5%’a varan yakıt ekonomisi sağladığı görülmüştür.

Yük. oran deterjan - yüksek motor temizliği

Yanma sonucunda, motor parçalarında kalıntılar oluşur. Oluşan kalıntılar motorun gücünü, ivmelenmesini azaltır ve yakıt tüketimini artırarak emisyonları yükseltir. Yeni Prodizel'in düzenli kullanımı ile, motor temizliği sağlanır ve yakıt ekonomisi elde edilir.

Temiz enjektörler

Enjektörlerde tortu oluşması, yakıt püskürtme kalitesini ve yakıtın akış oranını etkiler. Enjektörlerin temizlenmesi ve temiz tutulması yakıtın daha verimli ve tam yanmasını sağlar. Yeni Prodizel'in düzenli kullanımı ile enjektörlerde biriken tortu temizlenir ve yakıtın akış kalitesi istenilen düzeyde tutulur.

Temiz, tam ve verimli yanma

Motorda oluşan kirlilik düzensiz yanmaya sebep olur. Yeni Prodizel motoru temizleyerek, tam ve verimli yanma sağlar. Böylece performans artışı, güç geri kazanımı ve yakıt ekonomisi elde edilir.

Motorun ilk günkü gücü

Yeni Prodizel, ilk depodan itibaren etkin temizlik, güçlü motor, hissedilir sürüş üstünlüğü ve daha fazla güç ile daha seri ivmelenme sağlar.

Anti Metal - Türkiye'de tek metal deaktivatör

Yeni Prodizel metal partiküllerini izole ederek tepki vermelerini önler ve dizelin oksidasyon reaksiyonunu engeller. Böylece enjeksiyonun en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlar ve motor da yüksek performansını korur.

Korozyona karşı tam koruma

Yeni Prodizel üstün formülünde bulunan korozyon önleyici ve demulsifier ile; motora zarar verebilecek pas kalıntılarının oluşumu önlenerek uzun ömürlü yakıt sistemi ve motor gücü sağlanır.

Üstün Yağlama Özelliği

Dizel yakıt enjeksiyon sistemindeki hareketli elemanlar yakıtın yağlama özelliğinden faydalandığından, yağlayıcılık dizel yakıtlar için kilit gereksinimdir. Yakıtın yağlama özelliğinin ölçümü "Yüksek Frekanslı İleri-Geri Hareket Testi - High Frequency Reciprocating Rig (HFRR) Test" ile yapılmaktadır. Bu yöntem, yağlayıcılık özelliğini geliştirici katkı maddelerini ihtiva edenler dahil, dizel yakıtların yağlayıcılık özelliklerinin değerlendirilmesi için; yüksek frekanslı ileri-geri hareket düzeneğinin kullanıldığı bir deney metodudur. "ISO 12156 - Dizel Yakıtlar- Yüksek Frekanslı İleri- Geri Hareket Düzeneği (HFFR) İle Yağlayıcılık Özelliğinin Değerlendirilmesi Standardı" gereğince maksimum aşınma izi çapının 460 µm olması gerekmektedir.

Yeni Prodizel ile yapılan testler sonucunda aşınma izi çapının 225 µm seviyesine kadar düştüğü belirlenmiştir. Yeni Prodizel'in, içerdiği özel yağlayıcı katkısıyla motor elemanlarının aşınmasını önlediği, enjektörlerde biriken tortuyu temizleyerek yakıt tüketimini azalttığı ve motor için iki kata kadar daha fazla koruma sağladığı da tespit edilmiştir.

Donmaz dizel

Petrol Ofisi dizel yakıtları, dizeli oluşturan parafinlerin soğuk nedeniyle kristalleşip çökelmesini ve filtrelerin tıkanmasını önler. Ayrıca, içerdiği özel katkı ile kış aylarında kolay çalışma sağlar ve -20 dereceye kadar donmaz.

Çevreci

Yeni Prodizel içerdiği deterjan özelliği taşıyan performans katkısı ile emisyonlarda katkısız dizel ürünlerine kıyasla düşük emisyon salınımı ile çevre dostudur.

AKARYAKIT FİYATLARI